Jordan 3: Evoluce Ikony ve Spolupráci s J Balvinem

Historie

Jordan 3, představené v roce 1988, byly klíčovým modelem v historii basketbalových bot. Byly navrženy legendárním designérem Tinkerem Hatfieldem a představily několik revolučních prvků, které nastavily nový standard pro basketbalovou obuv. Jedním z těchto prvků byl viditelný Air-Sole v patě, což bylo poprvé u Jordan řady. Model Jordan 3 také debutoval s ikonickým „elephant print“ vzorem, který dodal botám jedinečný a nezaměnitelný vzhled. Michael Jordan si oblíbil tento model natolik, že to údajně pomohlo přesvědčit ho k prodloužení smlouvy s Nike.

 

Popularita

Jordan 3 si rychle získaly obrovskou popularitu nejen na basketbalovém hřišti, ale i mimo něj. Během let se staly kultovními botami, které jsou oblíbené mezi sportovci, sběrateli a módními nadšenci. Jejich popularita vzrostla ještě více díky tomu, že je Michael Jordan nosil během své slavné sezóny, kdy vyhrál Slam Dunk Contest a byl jmenován MVP All-Star Game.

Jordan 3 se staly také jedním z nejvyhledávanějších modelů pro různé spolupráce a limitované edice. Mezi nejznámější spolupráce patří ta s rapperem a módním ikonou J Balvinem, který je známý svým výrazným stylem a vlivem na streetwear kulturu.

 

Design

Design Jordan 3 je charakterizován několika klíčovými prvky, které z něj činí nezaměnitelný model. Kromě viditelného Air-Sole a elephant printu, boty obsahují Jumpman logo, které debutovalo právě na tomto modelu. Jordan 3 jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, jako je kůže a semiš, což zvyšuje jejich odolnost a dodává jim luxusní vzhled.

Klasický design Jordan 3 zahrnuje výrazné barevné kombinace a robustní konstrukci, která zajišťuje pohodlí a stabilitu při nošení. Tento nadčasový design je jedním z důvodů, proč jsou Jordan 3 stále tak populární a zůstávají oblíbenou volbou mezi různými generacemi.

 

Spolupráce s J Balvinem

Spolupráce mezi Jordan 3 a J Balvinem byla oznámena v roce 2023 a okamžitě vzbudila obrovský zájem. J Balvin, známý svým barevným a excentrickým stylem, přinesl do designu Jordan 3 nový a svěží pohled. Jeho verze Jordan 3 obsahuje živé barvy a unikátní detaily, které odrážejí jeho osobitý styl.

Tato spolupráce nejen zvýšila povědomí o Jordan 3 mezi mladšími generacemi, ale také ukázala, jak mohou být klasické designy reinterpretovány moderními umělci a módními ikonami. Boty se okamžitě staly sběratelskými kousky a byly vyprodané během několika minut od svého uvedení na trh.

 

Zajímavosti

  • Jordan 3 byly prvními botami, které Michael Jordan nosil, když vyhrál Slam Dunk Contest.
  • Viditelný Air-Sole v patě byl revolučním prvkem, který debutoval právě u Jordan 3.
  • Tinker Hatfield navrhl Jordan 3 poté, co byl pověřen zachránit smlouvu mezi Michaelem Jordanem a Nike.
  • „Elephant print“ vzor byl poprvé použit na modelu Jordan 3 a stal se ikonickým prvkem mnoha dalších modelů.
  • Spolupráce s J Balvinem přinesla do designu Jordan 3 živé barvy a moderní prvky, které odrážejí Balvinův jedinečný styl.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz