Nike Jordan 1 Low a Spolupráce s Travisem Scottem

Historie

Nike Jordan 1 Low, představené v roce 1985, jsou ikonickým modelem v historii basketbalových bot. Tyto boty byly navrženy Peterem Moorem a byly součástí původní kolekce Air Jordan. Jordan 1 Low byly revoluční nejen svým designem, ale i tím, jak změnily pravidla basketbalové módy. Michael Jordan nosil tuto řadu během své debutové sezóny, což přispělo k jejich okamžité popularitě. Tento model se stal základem pro mnoho dalších verzí a spoluprací, včetně těch s Travisem Scottem.

 

Popularita

Nike Jordan 1 Low si rychle získaly obrovskou popularitu jak na basketbalovém hřišti, tak mimo něj. Během let se staly kultovními botami, které jsou oblíbené mezi sportovci, sběrateli a módními nadšenci. Jejich popularita vzrostla díky jejich univerzálnímu designu a možnosti snadné kombinace s různými styly oblečení. Jordan 1 Low jsou také známé svou účastí v mnoha spolupracích a limitovaných edicích, což z nich činí velmi žádané kousky.

 

Design

Design Nike Jordan 1 Low je charakterizován několika klíčovými prvky, které z něj činí nezaměnitelný model. Model Jordan 1 Retro Low OG SP Travis Scott Canary přináší svěží a moderní design s živými barvami a unikátními detaily. Tento model obsahuje reverzní Swoosh logo na vnější straně boty, což je typický prvek pro Travisovy spolupráce. Boty jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, jako je kůže a semiš, což zvyšuje jejich odolnost a luxusní vzhled. Klasický design Jordan 1 Low zahrnuje výrazné barevné kombinace a robustní konstrukci, která zajišťuje pohodlí a stabilitu při nošení. Tento nadčasový design je jedním z důvodů, proč jsou Jordan 1 Low stále tak populární a zůstávají oblíbenou volbou mezi různými generacemi.

 

Spolupráce s Travisem Scottem

Spolupráce mezi Nike a Travisem Scottem na modelu Jordan 1 Retro Low OG SP Travis Scott Canary byla oznámena v roce 2023 a okamžitě vzbudila obrovský zájem. Travis Scott, známý svým výrazným a inovativním stylem, přinesl do designu Jordan 1 Low nový a svěží pohled. Jeho verze obsahuje výrazné žluté barvy a unikátní detaily, které odrážejí jeho osobitý styl.

Tato spolupráce nejen zvýšila povědomí o Jordan 1 Low mezi mladšími generacemi, ale také ukázala, jak mohou být klasické designy reinterpretovány moderními umělci a módními ikonami. Boty se okamžitě staly sběratelskými kousky a byly vyprodané během několika minut od svého uvedení na trh.

Jordan 1 Low Retro OG SP Travis Scott Canary

Jedním z nejvýznamnějších a nejpopulárnějších spoluprací je ta s rapperem a módním ikonem Travisem Scottem. Jeho spolupráce na modelu Jordan 1 Retro Low OG SP Travis Scott Canary přinesla nový pohled na tento klasický model. Travis Scott je známý svým kreativním přístupem a jedinečným stylem, což se odráží i v designu těchto bot.

 

Zajímavosti

  • Jordan 1 Low byly prvními botami, které Michael Jordan nosil během své debutové sezóny v NBA.
  • Reverzní Swoosh logo, které je typické pro Travisovy spolupráce, je jedním z hlavních designových prvků na modelu Jordan 1 Retro Low.
  • Spolupráce s Travisem Scottem přinesla do designu Jordan 1 Low živé barvy a moderní prvky, které odrážejí jeho jedinečný styl.
  • Tento model se okamžitě stal sběratelským kouskem a byl vyprodaný během několika minut od uvedení na trh.
  • Jordan 1 Low zůstávají jedním z nejpopulárnějších modelů Nike díky jejich univerzálnímu designu a možnosti snadné kombinace s různými styly oblečení.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz