Jordan 1 High

Air Jordan 1 High, často nazývaný Jordan 1s, je ikonická basketbalová teniska, která překročila svůj původ na hřišti a stala se kulturním a módním fenoménem. Navržená Peterem Moorem a poprvé představená společností Nike v roce 1985, Jordan 1 High zaujímá zvláštní místo v historii tenisek jako první model ze série tenisek Michaela Jordana.

Nejprodávanější

92 položek celkem

Cena

268915989
1268915989

Značky

Barva

Velikost

Položek k zobrazení: 92
Snímek obrazovky 2024 01 14 v 17.58.41
Sales
+ další
8667/40.
Nahoru
Další produkty

Zrod Jordan 1 High je spojen s Jordanovými počátečními roky v NBA, kdy se stal nováčkem týmu Chicago Bulls. Tento model se stal nejen symbolem Jordanovy kariéry, ale také ikonou rebelantského stylu a módního výrazu.

Přestože byly původně navrženy pro basketbal, Jordan 1 High brzy pronikly do světa streetwearu a módy. Různé barevné provedení a limitované edice zvyšovaly jejich kulturní relevanci.

Během let se Air Jordan 1 High stal plátnem pro spolupráce s umělci, designéry a dalšími značkami, přičemž některé edice dosahují kultovního statusu. Tento model nejen udržel svou pozici v basketbalovém světě, ale také překročil hranice sportu a stal se módním symbolem.

Jordan 1 High se stal oblíbeným kouskem v sneaker komunitě a sběratelským artiklem pro fanoušky. Díky inovativnímu designu a historii spojené s největší basketbalovou legendou se Air Jordan 1 High udržel jako jedno z nejprestižnějších a nejžádanějších obuvnických děl od svého vzniku až do současnosti.

Během posledních dvaceti let došlo k několika fascinujícím kolaboracím, které přidaly nový rozměr k fenoménu Air Jordan 1 High. Patří sem spolupráce s designéry a značkami, které spojily streetwearový styl s basketbalovou ikonou.

Jednou z nevýraznějších kolaborací bylo partnerství s designérem Virgilem Ablohem, který představil kolekci "The Ten" pro Nike, v rámci níž byla přepracována i Air Jordan 1 High. Tato edice získala velkou popularitu a posílila trend dekonstrukce v designu.

Tradiční hranice byly rovněž překročeny spoluprací s luxusní značkou Dior. Limitovaná edice Air Jordan 1 High x Dior spojila streetwear s haute couture, což vytvořilo kultovní kousek s exkluzivním designem.

Další zajímavou kolaborací bylo partnerství s umělcem a návrhářem Travisem Scottem. Jeho edice Air Jordan 1 High x Travis Scott se stala okamžitým hitem díky unikátním detailům a výraznému designu.

Tyto kolaborace nejen rozšířily estetiku Jordan 1 High, ale také posílily jeho postavení jako módního a kulturního fenoménu. Otevřely nové možnosti pro výraz a inovace, což dělá Jordan 1 High stále relevantním a zajímavým i po dvaceti letech od svého vzniku.

garantce pravosti
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz