> Návod na údržbu obuvi a reklamační řád

Návod na údržbu obuvi a reklamační řád

Vážený spotřebiteli, děkujeme ti, že sis zakoupil naši obuv, na kterou se vztahují práva z vadného plnění, což znamená, že máš právo na to, aby zboží bylo bez vad v okamžiku převzetí. Se zakoupenou obuví se ti dostává do rukou i tento list, jehož součástí je návod na údržbu a ošetřování obuvi. Tento list najdeš v přílohách e-mailů a také na webových stránkách e-shopu www.bbns.cz .Pečlivě jej nastuduj a uschovej!

 

Výběr obuvi

Při výběru obuvi dbej na to, aby zvolený druh, velikost a šíře obuvi přesně odpovídaly tvým potřebám. Obuv si před zakoupením důkladně vyzkoušej, dodržuj minimální nadměrek v délce stélky cca 1 centimetr oproti délce chodidla. Nevhodně zvolený druh obuvi, velikost, šíře nebo tvar nemohou být důvodem k pozdější reklamaci. Při výběru pečlivě zvaž účel, k němuž bude obuv používána. Obuv používej způsobem a v prostředí odpovídajícímu její účelovosti. V našem případě se jedná o sběratelskou obuv, kterou nedoporučujeme ke každodennímu nošení a nošení do nepříznivého počasí (déšť, sníh, atp.) Pokud ti nebude po vyzkoušení velikost sedět, můžeš ji do 14 dnů od přijetí vrátit čí vyměnit za optimální velikost přes formulář vrácení a reklamace, který nalezneš zde . V případě výměny velikosti, uveď do řádku bankovní účet - Výměna za tu a tu velikost.

  

Ošetřování a údržba obuvi

Životnost obuvi závisí na jejím správném udržování a ošetřování. Obuv často střídej, především ve vlhkém prostředí. Obuv je nutné nechat po každém použití důkladně vyschnout a vyvětrat. I po krátkém použití dochází ke zvlhnutí vnitřní části obuvi vlivem pocení nohou. Obuv nikdy nevysoušej v blízkosti tepelného zdroje. Nečistoty omývej slabým mýdlovým roztokem, otři do sucha a používej prostředek určený k ošetření a impregnaci vrchového materiálu (na našem webu můžeš zakoupit Crep Protect). Vyvaruj se rozmáčení obuvi. Do obuvi může zatékat! Obuv nikdy neper! Usňová a textilní obuv není nepropustná vodě, která proniká jak usní nebo textilem, tak šitím nebo spoji vrchových dílců. Obuv při mírném pocení nebo provlhnutí může částečně pouštět barvu. (použití ekologických barev) 

 

Zásady správného obouvání

Při nazouvání a vyzouvání šněrovací obuvi je potřeba obuv vždy rozšněrovat. Po obutí musí být obuv pevně zašněrována až k poslední dírce. Při obouvání obuvi vždy použij obouvací lžíci, abys zabránil polámání patní části. Obuv nikdy nevyzouvej přišlápnutím paty. Obuv nenos naboso.

 

Podmínky reklamace

Pro přijetí obuvi k reklamaci je nutno prokázat zakoupení obuvi, a to nejlépe předložením faktury, kterou jsi obdržel e-mailem. K reklamaci je třeba předkládat obuv kompletní, vyčištěnou, zbavenou všech nečistot a hygienicky nezávadnou. Reklamaci prodejce doloží písemným vyjádřením o stavu přijaté obuvi, kde je přesně definována závada reklamované obuvi. Uvedená lhůta je max. 30 dnů a je vyznačena na potvrzení o přijetí reklamace.

 

Reklamace se vztahuje na

Výrobní vady nebo jiný rozpor s kupní smlouvou, které se vyskytnou v průběhu vadného plnění a to pro dodržení účelovosti zboží a doporučovaného způsobu ošetřování, uvedeném v tomto listě. Vadou se rozumí nedostatek na zboží, kterým je omezeno případně znemožněno jeho další používání, aniž by však příčinou tohoto stavu bylo opotřebení zboží způsobené běžným užíváním, úmyslné či neúmyslné poškození a zanedbání základní pravidel údržby.

 

Reklamace se nevztahuje na

Vzhledové a funkční změny zboží i jejich součástí, mající svůj původ v opotřebené zboží způsobené běžným užíváním, úmyslné či neúmyslné poškození a zanedbání základních pravidel údržby, nesprávné volbě velikosti nebo na závady, které nejsou reklamovány ihned po jejím zjištění bez zbytečného odkladu. Opotřebení vlivem nesprávného výběru a užívaní. Poškození zboží vlivem působení olejů, nafty, benzinu a jiných agresivních látek.

 

POZOR!

Při intenzivním používání může být životnost obuvi kratší!

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz