> Tabulka velikostí

Jak vybrat velikost?

Při nákupu tenisek a bot online je důležitý správný výběr velikosti.

Pamatuj, že každá značka, může mít číslování velikostí lehce odlišné, ale nemusíš se bát!

Díky tomuto návodu si vybereš správně. 

 

Noste je co nejdéle!

Správným výběrem tenisek můžeš také prodloužit životnost svých bot. Většina lidí si totiž vybírá neodpovídající velikost. Pokud si pořídíš boty, které ti padnou na milimetr přesně, kupuješ si o půl až o číslo menší tenisky. Boty tě pak tlačí a plátěné se po chvíli dokonce trhají. Na druhou stranu, příliš velké boty tě nikde neltačí, ale zbytečně rychle se mohou zničit. Namáhání určité části boty, se kterou se při její konstrukci nepočítalo, končí prasklou podrážkou nebo zohýbanou špičkou.

 

Klíčové je měřit stélku

Nejlepší je vybírat velikost boty, dle délky stélky vložky, která je uváděna v centimetrech. Informaci najdete na botě nebo na krabici buď přímo v cm nebo pod zkratkou JP (v milimetrech). Délka cm je a bude vždy stejná narozdíl od číslování US, EUR, FR, IT, CHN apod., které může být zavádějící, protože nejsou standardizované.

Jak změřit stélku?

Ideální pro zjištění správné délky chodidla v cm je stoupnout si na kus papíru a označit, kde vpředu končí nejdelší prst na noze a kde vzadu končí pata. Přímka mezi těmito body je maximální délka tvého chodidla. Pamatuj, že jedno chodidlo může být delší. Změř tedy chodidlo, o kterém víš, že je větší. Případně změř obě a boty vybírej podle vyššího výsledku. K délce chodila můžeš pro jistotu přičíst až 0,5 cm. 

TIP

Doporučujeme měření provádět v ponožkách. A rozhodně měř nohu až odpoledne nebo večer, kdy je chodidlo dostatečně prokrvené, a tedy malinko větší.

Jak zjistím, že mi sedne střih boty?

Různé modely mohou mít různý střih i přes to, že jde o tenisky stejné značky. Některý model ti padne jako ulitý, s jiným to tak být nemusí. Prohlédni si dobře jak tenisky na obrázku vypadají. Pokud se zdají být úzké nebo podlouhlé, ale tvoje chodilo je spíš širší, hrozí, že tě konkrétní model bude tlačit i přesto, že jsi vybral správnou velikost. Doporučujeme také přečíst relevantní recenze ke konkrétnímu modelu od zákazníků, kteří boty reálně nosí.

Co je TTS? 

TTS znamená “True To Size”. Toto označení potkáš na webu a v recenzích často. Přelož si jej jako "sedí dobře". Tedy je bezpečné objednat si tenisky ve velikosti, na kterou si běžně zvyklí/á. 

 

Velikostní tabulky - Tenisky:

 

Jordan:

 

Nike:

 

YEEZY:

 

New Balance:

 

Adidas:

 

Ostatní:

 

Děti:

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz